Kiállítás, Sváb Bál, Újévi koncertek, Szinházi előadás a Ráckevei Kistérségben 2025. január 8-14.

Kiállítás, Sváb Bál, Újévi koncertek, Szinházi előadás a Ráckevei Kistérségben 2025. január 8-14.

1. Négyszögletű Kerek Kiállítás Szigetbecsén Lázár Ervin emlékére a Petőfi Sándor Közösségi Szintér és Könyvtárban Szigetbecsén január 8 án .
A 2015-ben, Lázár Ervin 80. születésnapjára készült vándorkiállítás színes illusztrációkkal eleveníti fel az író egyedi hangú elbeszéléseit. A tárlaton olyan ikonikus karakterekkel lehet találkozni, mint Vacskamati, Ló Szerafin, Dömdödöm, és Mikkamakka.

2. Az örömteli nevelés – előadás Kiskunlacházán a PMKK-ban január 9. 18 óra.
Előadó: Novák Ferenc gyermeknevelési specialista, pedagógiai viselkedéskutató, szülők és pedagógusok trénere
Belépő: 1000 Ft
Jegyek kaphatók dec. 20-tól online a https://www.tixa.hu/oromtelineveles_20250109_PMKK linkre kattintva, valamint személyesen a művelődési központ információs pultjánál.
A szerző dedikálja Örömteli nevelés című könyvét az előadás után!
Cím: 2340 Kiskunlacháza, Kinizsi út 1.
Tel.: 06-24-519-975, 06-20-569-7026
info@muvhazkkl.hu

3. Újévi Operettvarázslat Kiskunlacházán a Petőfi Művelődési Központ és Könyvtárban
január 10 19:00
Fellépők: Simon Boglárka, Jenei Gábor, Pacskó Dorka, Balázs Dávid. Zenekar Sturcz Szmollbend.
Zenekar: Sturcz Szmollbend
Jegyár: 6900 Ft
Jegyek kaphatók december 18. szerda reggel 8 órától a Tixa oldalán, valamint a művelődési központ információs pultjánál.

4. Tisztelet a Hősöknek Don – Kanyar Megemlékezés Alsónémediben a II. Világháborús emlékműnél január 11 10 óra.
A megemlékezésen közreműködik a Dabasi Honvédtüzér Alapítvány.

5. A Lohr Kapelle Újévi koncertje Szigetcsépen a Kat. Templomban január 11. 17 óra.

6. DEW – Kézdy Luca zenész , festőművész kiállítása és koncertje Dunaharasztin a Laffert Kúriában január 11. 18 óra.
” Kézdy Luca Arisztotelész tükrét használja: tájképeket fest, csak éppen megfordítja a tükröző felületet. Pontosabban szólva a tükröt befelé irányítja, épp ahogy a tükör szó etimológiailag a teker és a tér szavakat foglalja magában….

7. Sváb Bál a Tököli Művelődési Központ és Könyvtárban január 11 19:00 .
Fellépnek: Tököli Sváb Hagyományörző Énekegyesület. Tököli „Szárny-nyitogató Alapfokú Művészeti Iskola Néptánccsoportja, Lustige Madel Néptánc Együttes Szigetújfalú

8. Újévi Gálakoncert Szigetszentmiklóson a Duna Szimfonikus Zenekarral az Ádám Jenő Általános Iskolában január 12. 17 óra.

9. Szellemi műhely Kiskunlacházán a PMKK-ban – ” Lélek vagyok , élni szeretnék ! “ január 13. 18 óra.
– krónika Radnóti Miklós utolsó hónapjairól Kőszegi Ábel “Töredék” című munkája, a Bori notesz és a költő más versei alapján.
elmondja: Tóth Péter Lóránt tanár, Pro Cultura Hungarica-díjas versvándor…

10. Jövőre veled, ugyanitt – A Pesti Művész színház vígjátéka Kiskunlacházán a PMKK-ban január 14. 19 óra.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .