Versfesztivál, Kézműves foglalkozás, Gyalogtúra, Könyvtári Foglalkozások a tavaszi Hatvanban 2026. április 16-22.

Versfesztivál, Kézműves foglalkozás, Gyalogtúra, Könyvtári Foglalkozások a tavaszi Hatvanban 2026. április 16-22.

1. Versfesztivál az Ady Endre Könyvtárban április 17-én 9 óra
A Magyar Költészet Napjára, József Attila születésnapjára emlékezve Hatvan város legszebben szavaló általános iskolásait várjuk egy vidám, jó hangulatú, verses, dalos délelőttre.
Bővebb információt az iskoláknak e-mail-ben fogunk küldeni!
Ingyenes
Helyszín:Hatvan, Kossuth tér 3.

2. Kézműves foglalkozás – Cserépbaba figura: anyák napi dekoráció a Ady Endre Könyvtárban április 17-én 16.30-19 óra
Szalatnai Anett kézműves foglalkozása: Cserépbaba figura készítése anyák napi dekoráció
Belépődíjas: 4.500 Ft/db

3. Filmbarátok köre – április 17-én 18 óra.
Beszélgetés a filmművészetről egy csésze tea mellett. Ingyenes filmvetítés a Könyvtárban. Külőn falka, magyar-szlovák filmdráma rendezte Kis Hajni.

4. Deszeretlek április 17-én 18.00 – Dombóvári István önálló estje Jászberényben az Ifjúsági Házban5. SHADOWS és GIRL KONCERT. április 18-án 18 óra
Ady Endre Könyvtár, Hatvan Kossuth tér 3.

6. Túrázz Velünk! április 18-án „De jó a diós” – Szurdokpüspöki gyalogtúra
Kapd fel a túrabakancsot és hagyd hátra a város zaját! 12 km-es távot teszünk meg Kláben György túravezető segítségével. Időjárásnak megfelelő öltözet ajánlott: sportcipő, túrabakancs. Igény esetén biztosítjuk a nordic wolking bot használatát.
Találkozó: Hatvani Vasútállomás bejáratánál 7:45-kor, vonatindulás 8:14
Visszaindulás 15:18, érkezés: Hatvani Vasútállomás 15:46 Vonatjegy megvásárlása saját költség!
Regisztráció és befizetés 2026. április 14-ig, további információ: Tourinform Hatvan (hatvan@tourinform.hu; 37/740-774)
Belépődíjas: 2.000 Ft/fő
Helyszín: Hatvan – Szurdokpüspöki7. LEGO kiállítás egyedi alkotásokból április 18-19-én
Hatvan, Voke Liszt Ferenc Művelődési Ház – Dali

8. PULZUS KUPA a Hatvani Sport és Rendezvénycsarnokban
április 19-én 10 órától. FISAF AEROBIK, Sport aerobik, és Fitnes Országos Verseny

9. Álomgyár raklapvásár Hatvanban a Rendezvényház és Élménytérben április 19-én 10.00-16.00. Csak 1 napig.álomgyár akár 200 Ftól

10. Tarka Piac – Eszterlánc Kézműves Egyesület vására
Esőnap: 2026. április 19. (vasárnap 9-16 óra)
Helyi és környékbeli kézművesek tavaszváró alkotásai: Tavaszi és húsvéti asztali és függő dekorációk többféle technikával, ékszerek, szőttesek, horgolt és textiljátékok, fazekas termékek, textiltáskák, neszesszerek, mézeskalácsok, hűtőmágnesek, gyertyák, díszített kerámiák, bőrműves termékek. 10 órától kézműves foglalkozás kicsiknek és nagyoknak (ékszerkészítés, csomózott kulcstartó/alátét készítése.
Helyszín: Pillangó Cukrászda Hatvan, Kossuth tér 9.

11. Kiállítás Lego-alkotásokból április 18-19. 9-18 óra
Modern város működő vonatokkal, mozgó részletekkel, mesés témák, Star Wars, történelmi diorámák, több mint százezer Lego kockából. Lego vásár
Belépődíjas: 2.000 Ft/fő (két éves kortól, 6.000 Ft/család (4 főtől)
Helyszín: VOKE Liszt Ferenc Művelődési Ház – Dali Hatvan, Mészáros L. u. 6-8.

12. Az Ady Endre Könyvtár meghivja Önt és barátait
április 20-án 17 órára Máté Zsuzsanna: A mágikus realizmus az európai irodalomban.

13. Kedd esti beszélgetések a könyvtárban – Kínai öt elem április 21-én 17 óra
A Fa elem Jang tagjának megismertetése. A beszélgetést Káli Franciska vezeti. További alkalmak minden hónap harmadik keddjén
Ingyenes
Helyszín: Ady Endre Könyvtárban Hatvan, Kossuth tér 3.

14. Harmonizáló Hangfürdő április 22-én 18 óra
Az esemény során 18 hangtál, angyalhárfa és gong hangjai teremtenek mély ellazulást és belső rendet.
A hangfürdőt vezeti Biró Judit (30/362-5674). Az eseményre bejelentkezés szükséges, amit az eseményt megelőző estéig szükséges megtenni. www.dobiro.hu
Belépődíjas: 5.000 Ft/db
Helyszín: Ady Endre Könyvtár Hatvan, Kossuth tér 3.

 

 

 

 

Vándorkiállítás, Előadások, Kórustalálkozó, Szinházi előadás, Koncert Egerben 2026. április 16-22.

Vándorkiállítás, Előadások, Kórustalálkozó, Szinházi előadás, Koncert Egerben 2026. április 16-22.

1. Kék kalandozások – vándorkiállítás a Tittel Pál Könyvtárban április 6-29.https://visiteger.com/programok/osszes/kek-kalandozasok-2026

2. Rakonczay Gábor: 75 nap az óceánon – előadás a Felsőtárkányi Faluházban április 16. 18 óra.
Rakonczay Gábor extrém sportoló, kétszeres Guinness világrekorder és többszörös magyar rekorder. Hétszeres óceánátkelő hajós, az amerikai Év Kalandja Díj és a Magyar Formatervezési Díj tulajdonosa.
Az első magyar páros óceán átevező csapat tagja és a világon az egyetlen ember, aki átkenuzott egy óceánon.
https://visiteger.com/programok/osszes/rakonczay-gabor-felsotarkany-2026

2. Éneklő Ifjúság – Kórusok Regionális Találkozója a Bartakovics Béla KH-ban április 17.
Az Éneklő Ifjúság regionális kórustalálkozó keretében a környék legtehetségesebb énekkarai töltik meg élettel a színpadot.
Az eseményt immár hosszú évek óta Bimbó Zoltán segítségével szervezzük, akivel szívvel-lélekkel dolgozunk azon, hogy a magyar kóruskultúra legszebb hagyományai Egerben is tovább éljenek.

3. Gourmet-séta a Tinódi Sebestyén térről április 18. 12 óra.A St. Andrea Szőlőbirtok tavaszköszöntő eseménye április 18-án.
Ünnepeljük együtt az Andrea-napot tavaszi szezonnyitó eseményünkön, ahol idén is személyesen Lőrincz György és Lőrincz Andrea lesznek az idegenvezetők…
https://visiteger.com/programok/osszes/gourmet-seta-2026

4. Aranytó – színházi előadás a GGSz-ban április 18. 15 óra. Ernest Thompson: Aranytó szatirikus vígjáték
Ha idejében nem halsz meg, óhatatlanul megöregszel… – ez történik a darab hőseivel is, akik közel 50 éve élnek együtt, és minden évben kedvenc nyaralóhelyükön, az Aranytónál töltik a nyarat.
Egy ilyen nyárról szól az amerikai drámaíró, Ernest Thompson darabja, melyet huszonévesen írt. Az elmúlás gondolatával kacérkodó volt egyetemi professzor és agilis, életerős felesége – aki minduntalan visszatéríti őt a valóságba – ezen a nyáron vendéget fogadnak: rég nem látott lányukat, aki új férjével és annak tinédzser fiával érkezik…
https://visiteger.com/programok/osszes/aranyto-2026-04-18

5. Nyári Károly Vacsoraest a Brodway Monkeyban április 18. 18 óra.Készülj egy páratlan gasztronómiai és zenei élményre Egerben!
A Broadway Monkey konyhájának különleges menüje és a Juhász Testvérek Pincészete válogatott borai teszik ezt az estét felejthetetlenné.
Élő zene:
Nyári Károly, aki zenéjével emeli a hangulatot minden pillanatban…
https://visiteger.com/programok/osszes/nyari-karoly-2026

6. Régiségvásár a Vásártéren április 19. 6-16 óra között.
Fedezd fel az ország egyik legnagyobb régiségvásárát Egerben, ahol a múlt kincsei és a város különleges hangulata vár minden érdeklődőt!

7. Miénk a tér! – tehetségkutató fesztivál az EKMK Forrás Gyermek és Ifjusági Házban április 20-26A rendezvény célja, hogy a különböző művészeti területeken kiemelkedően teljesítő Heves vármegyei általános és középiskolás diákok lehetőséget kapjanak a bemutatkozásra.
A verseny 2026. április 20-24. között zajlik, minden nap más kategória versenyzői mérettethetik meg magukat.
Hétfő- Néptánc/népzene
Kedd – Komolyzene
Szerda – Mozgásművészet
Csütörtök – Színjátszás
Péntek – Könnyűzene
A gálaműsor időpontja: 2026. április 26. vasárnap.

8. Friss levegő – koncert a GGSz-ban ápilis 20. 19 óra.
Egy kivételes zongoraművész és egy kiváló zenekar találkozása – egy este, amely méltó ünnepe a zenének és Eger kulturális életének.
Friss levegő egy tavaszi estén: Balázs János és az Egri Szimfonikus Zenekar közös koncertje a Gárdonyi Géza Színházban…
https://visiteger.com/programok/osszes/friss-levego-2026

9. A Föld napja a Dobó téren április 22.
Környezetvédelmi workshopok és helyi közösségi programok a Dobó téren, valamint a Civil Közösségek Házában.
Az Almár – Pálos kolostorromnál állagmegóvó munkálatokat végeznek ezen a napon.
A Civil Közösségek Házában Civil szervezetek által szervezett kiállítás, vetélkedő, játékok, felnőtt tudáskvíz várja az érdeklődőket.