Könyvheti Programok, Nótaest, Piac, Koncertek, Kiállítások, Kultúrális hírek Hódmezővásárhelyről 2025. június 12-18.

Könyvheti Programok, Nótaest, Piac, Koncertek, Kiállítások, Kultúrális hírek Hódmezővásárhelyről 2025.  június 12-18

1. Ő-zősök tanálkozója és A Wass Albert Irodalompártoló Egyesület nyelvjárási könyvének 3. kötetét mutatja be a Városi Könyvtárban. június 12-én, 17.00 órától

2. Nótaest a Visszhang utcai Olvasókörben. június 12-én, 18.00 órától

3. Cimet Kézműves Piac az Almáskertben. június 13-án, 15.00 órától

4. Benkő László író-olvasó találkozója a Városi Könyvtárban. június 13-án, 17.00 órától

5. Városházi este címmel Musical est és Doubleshake koncert a Városháza udvarán. június 14-én, 19.00 órától
Részletek a csatolmányban!

6. Jazzbois X Pluto Vibe koncert a Népkerti Pizzériában. június 14-én, 19.00 órától

7. Időutazás – Retro est Egonnal a Pepperoni Billiárd Bárban. június 14-én, 20.00 órától

8. „A tenger mélyén” címmel Akvarell Workshop a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban. Bővebb információ: https://bfmk.hu/programok/akvarell-workshop-a-tenger-melyen-2025-06-17/ 17.00 órától

Minden szerdán 10.00-11.00 óra között Baba-mama foglalkozások 0-3 éveseknek Kishomokon a Szikes utca 2. szám alatt a Közösségi Házban. Péntekenként 16.00 órától foglalkozások 1-2. osztályos gyereknek a Liszt Ferenc Iskola kistornatermében. Bővebb információ a mellékelt plakátokon vagy a www.igyteddra.hu weboldalon.

II. Igy tedd rá! nyári tábor 4-10 éves korosztálynak! július 22-25.
Részletek a csatolmányban!

Hozd el a világodat! – felhívás fiataloknak önálló kiállításra az Ifjúsági Klubban. Részletek a mellékletben!
Az NMI Aszakkör záró kiállítása az Ifjúsági Klubban. június 20-ig látogatható

Minden hétfőn, szerdán és pénteken nyári kézműveskedés a Pósa Lajos Gyermekkönyvtárban.június 23-tól július 4-ig

„Szubjektív” címmel – Keleti Éva Kossuth-, Prima Primissima- és Balázs Béla-díjas fotóművész kiállítása az Alföldi Galériában. július 27-ig tekinthető meg

Erdős Péter emlékkiállítása az Alföldi Galériában. augusztus 20-ig látogatható

„Együttállás” című kiállítás a Tornyai János Múzeumban. augusztus 24-ig tekinthető meg

„Búfelejtők – A vásárhelyi butellák kultúrtörténeti kiállítása” a Tornyai János Múzeumban. augusztus 31-ig tekinthető meg

a Múltbéli arcok című régészeti kiállítás a Tornyai János Múzeumban. szeptember 14-ig tekinthető meg

„Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés – A vásárhelyi leventék kálváriája a Népkerttől a GULÁG-ig” című kiállítás a Tornyai János Múzeumban. szeptember 14-ig

A Bessenyei Művelődési Központ nyári táborai az alábbi linken olvashatók: https://bfmk.hu/programok/szunido-2025/
Vár a Hódvár Játszóház! Bővebb információ a csatolmányban!

Kultik Moziműsor az alábbi linken érhető el: https://vasarhelyimozi.hu/musorIdő utazás

A Keve Feszt Programjai, Koncertek, Mozgás Éjszakája, Nemzetiségi Rendezvények Ráckevén és a Kis-Duna mentén 2025. június 13-18. I. oldal

A Keve Feszt Programjai, Koncertek, Mozgás Éjszakája, Nemzetiségi Rendezvények Ráckevén és a Kis-Duna mentén 2025. június 13-18. I. oldal

1. Dakta Dub India dj set Ráckert június 13-án 19 óraDAKTA DUB egy veterán dj és rádiós műsorvezető Hyderabadból (INDIA), akinek hozzájárulása az indiai zenei színtérhez hosszú évekre nyúlik vissza, Sunsplash. Számos európai fesztiválon is szerepelt mielőtt még visszatért Indiába.Dakta Dub arra készül, szerte Indiában.

2. Mozgás Éjszakája Dunavarsányban a Petőfi tér 1-ben június 13-án 20 órától – jún 14-én 02 óráig.
Határtalan sportélmény – Maradj lendületben és mozogd át az éjszakát a nyár legbulisabb ingyenes sportfesztiválján a fővárosban és számos további településen országszerte a határainkon innen és még azon is túl!

3. Csík Zenekar Koncert Ráckevén a Szegedi Kis István sétányon.június 13-án 20:30 – 22:30 – Keve Feszt programja.„Nagy örömmel hirdetjük meg ezt a különleges estét: a Csík Zenekar nyitja az idei KeveFesztet Ráckevén! Az este különlegessége, hogy most először mutatkozik be a közönségnek a zenekar új prímása, a ráckevei Gál Tibi, aki ettől az évtől a Csík Zenekar tagjaként viszi tovább a magyar népzene értékeit.”

4. Keve Feszt – Ráckeve nagy rendezvénye június 13-án.
Részletes program a plakáton.

5. Csülök és Sörfesztivál Dunaharasztiban június 14-én a Német Nemzetiségi Tájházban. egész nap.
Részletek a plakáton.

6. Borvirág B’orchestra Ráckevén június 14-én 12:00 – 13:00 a Szegedi Kis István sétányon. A Keve Feszt programja.„Szeretnénk bemutatni ai idei meghívott vendégeinket, fellépőinket! Műsorainkban a magyar borok fogyasztása közben egykor és ma énekelt népdalok, nóták is találhatók, amelyek a magyar borkultúra egészéről adnak sajátos képet. Az énekekből kiderül, hogy örömünkben-bánatunkban társunk e nemes nedű, azt azonban fontosnak tartjuk megjegyezni, illetve elénekelni, hogy óvakodjunk a mértéktelen fogyasztástól.” Borvirág Zenekar”

7. Tököli Délszláv Együttes Ráckevén június 14-én 13:30 – 14:30 a Szegedi Kis István sétányon. A Keve Feszt programja.

8. Deszki Bánát Szerb Néptáncegyüttes, Kud Brojanica, Ráckevén a június 14-én 14.30-15.30 a Szegedi Kis István sétányon. A Keve Feszt programja.

9. Vigad Együttes, június 14-én 15.30 – 16.00 Ráckevén a Szegedi Kis István sétányon. A Keve Feszt programja.
„Hallgassanak bele csodás muzsikájukba. ViGaD – Virtuóz Délszláv Tamburazene. A ViGaD együttest három fiatal népzenész hívta életre.”

10. Magyar Népmese Színház  Ráckevén június 14-én 16:00 – 17:00 a Szegedi Kis István sétányon. a Keve Feszt programja
A szoló szőlő, mosolygó alma csengő barack-avagy Katinka kertje. Gyermekeket is szeretettel várnak a sok jó programra.

Folytatás a 2. oldalon!