Palacsintafesztivál és Falunapok Derekegyházon részletes program.

2018. július 11. (szerda)
15:00 – 18:00 Vacsorával egybekötött véradás
16:00 Fesztivál megnyitó
Palacsintafesztivál régen és ma – a Dereklencse Képíró Egyesület fotókiállítása
Automata palacsintasütő bemutatása
17:00 Kiállítás megnyitó a művelődési ház nagytermében: Körmendi Ferenc épület makett kiállítása – Közreműködik: Derekegyházi Népdalkör
17:40 Fábiánsebestyén műsora
Népdalcsokor – Kezünkben a Jövőnk Barátokkal Könnyebb Egyesület – közreműködik: Gombos Maja és Agócs István
18:00 „Láb a zsákban, palacsinta a szájban” verseny
19:00 Árpádhalom műsora
Árpádhalmi Amatőr Művészeti Csoport – Hófehérke és a hét elgyötört törpe, Despacito tánc
19:30 Palacsintatánc
20:00 Music Café zenekar koncertje

2018. július 12. (csütörtök)
17:00 Tűzoltóautó átadó
18:00 Palacsinta feltekerési verseny
18:20 Fábiánsebestyén műsora
Borostyán Közösségi Klub kabaré műsora
18:40 Szentes műsora
FitKid Szentes
Dr. Papp László Birkózó Egyesület Szentes – serdülő csoport
NRG Tánciskola Szentesi csoportjai
20:00 Sztárvendég: Varga Miklós
21:00 Kanálgép koncert

2018. július 13. (péntek)
16:00 Élet-Morzsa Egyesület interaktív kutyás gyermekprogramja
17:00 Palacsintaevő verseny
17:30 Mindszent műsora
Diamond Pole Dance & Fitness
Rúd fitnesz bemutató
18:00 Szegvár műsora
Ébredés zenekar
Fuszulyka Nyugdíjas Klub – Szenior Örömtánc
Bazsa Mári Népdalkör
19:15 Dobbantó Néptáncegyüttes (Szegvár)
Derce Gyermek- és Felnőtt Néptánccsoport (Derekegyház)
Táncház
21:00 Kalapács-Rudán akusztik koncert
22:30 Gazsó-Szűcs Duó koncert

2018. július 14. (szombat)
6:00 Horgászverseny (Borbás István Emlékverseny)
9:00 Hódmezővásárhelyi Veteránjármű Baráti Kör
9:30 Palacsintafutás (2018 méter)
10:00 – 16:00 óráig:
Bábika játszóház (bébi játékszigetek, gyermek ügyességi és mozgásos feladatok)
Kézműves sátor, arcfestés
14:00 – 17:00 Egészségügyi állapotfelmérések, szűrővizsgálatok – Szentes EFI

Palacsintasütő sátorban:
14:00 Különleges palacsinták készítése – Zelma Edénybolt (Szentes)
15:00 Polgármesterek palacsintasütése
16:00 Automata palacsintasütő bemutatása

Délutáni színpadi programok:
16:00 Ünnepi köszöntők
16:30 Székkutas műsora
A Murgács Kálmán Nótaklubot harmonikán kíséri:
Szűcs Mihály és Szilágyi Sándorné
16:50 Ápolóotthon előadása – Török tánc
17:00 Szilver TSE társastánc bemutató
17:10 Latin Fitness Kids (Mindszent)
17:30 „Derek Dance” Palacsintatánc a fesztivál résztvevőinek előadásában
17:40 Kukutyini Country Tánccsoport (Ferencszállás)
17:50 Szilver TSE társastánc bemutató
18:00 Oyama Dojo SE – Derekegyház
18:30 Esküvői ruhabemutató – FANNI Esküvői ruhaszalon
közreműködnek: derekegyházi fiatalok
19:00 Eperjes műsora – Eperjesi Gyermek Mazsorett
19:10 Kukutyini Country Tánccsoport (Ferencszállás)
19:20 Eperjesi táncosok
19:30 „Derek Dance” Palacsintatánc a fesztivál résztvevőinek előadásában
19:40 Hastánc – Molnár Renáta szóló előadása
20:00 Sztárvendég: GROOVEHOUSE
21:00 Spiral Flames of Szentes – tűzzsonglőr show
22:00 órától Sláger DISCO – Retro Expressz team: DJ Kaoss, DJ Olsák Gábor

2018. július 15. (vasárnap)
Derekegyházi pörkölt főző és pálinka verseny
Családi nap
8:00 Főzőverseny
10:00 Derekegyház – Eperjes barátságos futballmérkőzés (sportpálya)
10:00 Kultúr Park Játszóház
11:00 Falunapi szentmise (derekegyházi kápolna)

A program változtatás jogát fenntartjuk!
Helyszín: Dr. Brusznyai Árpád Művelődési Ház és Könyvtár – IKSZT parkja (6621 Derekegyház, Köztársaság tér 8.)

A rendezvényre a belépés díjtalan!

TÖBB, MINT A BELFÖLDI RENDEZVÉNYEK, FESZTIVÁLOK, PROGRAMOK KEDVCSINÁLÓJA, NÉPSZERÜRŰSÍTŐJE! AZ ÚJ FŐOLDAL MEGJELENIK MINDEN HÓNAPBAN. TÁJÉKOZTAT, TANÍT, SZÓRAKOZTAT!